aktualności ze szkoły
-
ZAPISY NA ROK 2024/25
RYTMIKA – lekcja otwarta oraz warsztaty dla uczniów klas 6
Spotkanie z przedstawicielem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla rodziców, dzieci i nauczycieli!
Koncert solistów i zespołów kameralnych w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej
Koncert Kolęd i Pastorałek
nasze sukcesy
-
II Regionalny konkurs skrzypcowy i wiolonczelowy "Łańcuckie potyczki na smyczki"
I MIEJSCE Z WYRÓŻNIENIEM
Aglaia Dmitrieva (wiolonczela)
Przygotowanie: Alicja GóraI MIEJSCE
Liliana Waśko (wiolonczela)
Przygotowanie: Mikołaj Pęcherski -
IX Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy "mały violinista"
GRAND PRIX oraz I MIEJSCE
Stanisław Węgrecki (skrzypce)
Przygotowanie: Bartłomiej PęcherskiII MIEJSCE
Zofia Oroń (skrzypce)
Przygotowanie: Bartłomiej PęcherskiWYRÓŻNIONY AKOMPANIATOR
nauczyciel: Agnieszka Kawula -
IX Ogólnopolskie Spotkania Młodych Wiolonczelistów "wiolonczELKa 2024" - Ełk
GRAND PRIX
Kazimierz Kuśmierczyk (wiolonczela)
Przygotowanie: Mikołaj PęcherskiDYPLOM ZA WYRÓŻNIAJĄCE PRZYGOTOWANIE UCZNIA
nauczyciel: Mikołaj Pęcherski
-
XVII Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych “JUPITER 2024”
WYRÓŻNIENIE
Mateusz Rudnicki (klarnet)
Przygotowanie: Marcin Zawiślak -
X Małopolski Konkurs Zespołów Kameralnych 2024
I MIEJSCE
Zofia Oroń (skrzypce)
Stanisław Węgrecki (skrzypce)
Przygotowanie: Bartłomiej Pęcherski -
11. Polskie Spotkania Kontrabasowe (XI PolSpoKo-Mielec 2024)
II MIEJSCE
Adam Banek (kontrabas)
Przygotowanie: Grzegorz Frankowski -
IV Konkurs zespołów instrumentów dętych drewnianych "KONSONANS" - Miechów
WYRÓŻNIENIE
Lena Domin (flet)
Alicja Gawenda (flet)
Przygotowanie: Beata Okońska-Jordan -
"Laur Olimpijski" za szczególne osiągnięcia w konkursach, turniejach i olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2022/2023
LAUR OLIMPIJSKI
Adam Banek (kontrabas)
nauczyciel: Grzegorz FrankowskiLAUR OLIMPIJSKI
Zofia Biesaga (fortepian)
nauczyciel: Barbara PęcherskaLAUR OLIMPIJSKI
Michał Domagała (wiolonczela)
nauczyciel: Alina GrochalaLAUR OLIMPIJSKI
Pola Fijałka (skrzypce)
nauczyciel: Bartłomiej PęcherskiLAUR OLIMPIJSKI
Julia Folwarska (skrzypce)
nauczyciel: Bożena Baran-DarskaLAUR OLIMPIJSKI
Benjamin Leksycki (wiolonczela)
nauczyciel: Alina GrochalaLAUR OLIMPIJSKI
Zofia Oroń (skrzypce)
nauczyciel: Bartłomiej PęcherskiLAUR OLIMPIJSKI
Bartłomiej Surman (trąbka)
nauczyciel: Maurycy BiesiadeckiLAUR OLIMPIJSKI
Anna Waśko (fortepian)
nauczyciel: Barbara PęcherskaLAUR OLIMPIJSKI
Stanisław Węgrecki (skrzypce)
nauczyciel: Bartłomiej PęcherskiLAUR OLIMPIJSKI
Katarzyna Żurek (waltornia)
nauczyciel: Marek Gumiela -
III Makroregionalny Konkurs WALTORNISTÓW - Niwiska
II MIEJSCE
Katarzyna Żurek (waltornia)
Przygotowanie: Marek GumielaWYRÓŻNIENIE
Agata Urbańska (waltornia)
Przygotowanie: Marek GumielaWYRÓŻNIENIE
Maciej Rybak (waltornia)
Przygotowanie: Marek Gumiela -
X Międzynarodowy Konkurs Duetów z Harfą - Cieszyn
I MIEJSCE w kategorii II
Bruno Wosek (harfa)
Magdalena Kosowicz (fortepian)
Przygotowanie: Barbara Rykiert, Ewelina MarkielII MIEJSCE w kategorii VI
Bruno Wosek (harfa)
Magdalena Kosowicz (fortepian)
Przygotowanie: Barbara Rykiert, Ewelina Markiel -
III Ogólnopolski Konkurs Smyczkowy im. Wandy i Kazimierza Wiłkomirskich - Międzyrzecz
I MIEJSCE
Kazimierz Kuśmierczyk (wiolonczela)
Przygotowanie: Mikołaj PęcherskiDYPLOM UZNANIA ZA WYRÓŻNIAJĄCE PRZYGOTOWANIE UCZNIA:
Mikołaj Pęcherski -
V Ogólnopolski Konkurs Muzyki Polskiej - Jarosław 2024
II MIEJSCE
Michał Domagała (wiolonczela)
Przygotowanie: Alina Grochala
-
zasłużeni absolwenci
Antoni Wit
- światowej sławy dyrygent
- profesor dyrygentury Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie
- w latach 1983-2000 dyrektor naczelny i artystyczny Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach
- 2002-2013 dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Narodowej w Warszawie
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Kazimierz Kaczor
- Aktor teatralny i filmowy
- Teatr Stary w Krakowie (1965 – 1973)
- Teatr Współczesny w Warszawie (1973 – 1974)
- Teatr Powszechny w Warszawie (od 1974)
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Marek Stachowski
- kompozytor
- pedagog
- rektor Akademii Muzycznej w Krakowie
- absolwent naszej szkoły – rok szkolny 1953/54
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Janusz Muniak
- muzyk jazzowy
- saksofonista
- flecista
- aranżer i kompozytor
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Jan Boba
- pianista jazzowy
- aranżer
- leader „Boba Jazz Band”
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Jan Poprawa
- historyk, krytyk muzyczny, publicysta.
- Wieloletni animator życia muzycznego Krakowa, b. wykładowca wielu uczelni krakowskich,
- autor kilkudziesięciu książek. Laureat Nagrody Miasta Krakowa i innych wyróżnień.
- Redaktor naczelny rocznika kulturalnego „Piosenka”.
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Elżbieta Towarnicka
- światowej sławy sopranistka
- występowała w Grecji, Niemczech, Hiszpanii, Anglii, Rosji, Włoszech (La Scali), Szwecji, Belgii, Francji, na Litwie, Ukrainie, w Argentynie, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Chinach, Chorwacji, Macedonii, czy Kanadzie
- wydała kilkanaście solowych albumów
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Piotr Gryglaszewski
- doktor nauk technicznych
- wykładowca Politechniki Krakowskiej
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Bogdan Klich
- polityk
- Senator Rzeczypospolitej Polskiej
- były Minister Obrony Narodowej
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Robert Tyrała
- Dyrektor Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej,
- Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie,
- Przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Krakowie,
- Prezydent Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Marcin Habela
- baryton
- dziekan wydziału wokalnego Wyższej Szkoły Muzycznej w Genewie,
- członek komisji artystycznej Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Genewie i Akademii Tibor Varga w Sionie
- profesor Konserwatorium Narodowego w Lyonie
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Wojciech Widłak
- kompozytor
- profesor
- rektor Akademii Muzycznej w Krakowie
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Miłosz Jankowski
- dr. med
- starszy wykładowca
- II Katedra Chorób Wewnętrznych
- Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Olga Frycz
- Aktorka filmowa i telewizyjna
- Laureatka nagrody Złota Kaczka
- trzykrotnie nominowana do Orłów za drugoplanowe role kobiece
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Paweł Kwaśny
- gitarzysta
- manager
- pedagog
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Marek Piątek
- gitarzysta
- kompozytor
- pedagog
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Krzysztof Leksycki
- skrzypek, twórca Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Zubrzyca Górna”,
- dyrektor Szkoły Muzycznej w Jabłonce
- pedagog
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Krzysztof Cyran
- gitarzysta, teoretyk muzyki
- doktor na krakowskiej Akademii Muzycznej,
- nauczyciel przedmiotów ogólnomuzycznych w PSM II st. im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Jowita Dziedzic-Golec
- jest muzykolożką i krytykiem. Recenzje publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Ruchu Muzycznym”, „Tygodniku Powszechnym”. Ma swoją stałą rubrykę w „Charakterach”.
- Prowadziła program o kulturze w TVP Kraków. Od dziesięciu lat jest dziennikarką RMF Classic, gdzie czuwa między innymi nad bazą muzyczną.
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Stefan Plewniak
- koncertmistrz wiedeńskiej orkiestry „Orchestra 1756”,
- założyciel orkiestr: Il Giardino d’Amore w Krakowie/Wiedniu, i Capella di Ospedale della Pieta w Wenecji,
- nauczyciel szkoły muzycznej w Oslo (Norwegia)
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Miłosz Mączyński
- gitarzysta, pedagog z tytułem doktora na Akademii Muzycznej w Krakowie
- nauczyciel gitary w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach,
- Prywatnej Profesjonalnej Szkole Muzycznej im. A. Dębskiego w Krakowie
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Piotr Bylica
- wiolonczelista
- pedagog
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Tomasz Lato
- kontrabasista
- muzyk zespołu „Kroke”
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!
-
zasłużeni absolwenci
Jacek Królik
- gitarzysta
- muzyk sesyjny
- kompozytor
Kliknij w poniższy przycisk „Czytaj więcej” i dowiedz się jak wspomina naszą szkołę!